Melinda Farkasová
2020-06-26 09:11
Szeretnék meg tanulni az egymozdulatú virágokat.
Válasz erre
Műkörmös Tanfolyam és Alapanyagok | Műszempilla Tanfolyam | Pedikűrös Tanfolyam
Hozzászólások: 3
Címkék Gél lakk
Mostanában egyre nagyobb teret hódít a gél lakkozás. Amikor pár évvel ezelőtt ez a körömápolási technika és az ehhez kapcsolódó alapanyagok piacra kerültek mindenki kíváncsian várta, hogy vajon lesz-e létjogosultságuk a műköröm mellett és vajon lesz-e rá igény a vendégek részéről.
Mára bebizonyosodott, hogy a válasz erre a kérdésre egyértelműen igen.
A gél lakkok folyamatos minőségi fejlődésével, a választék bővülésével és a kiegészítő alapanyagok bevezetésével ez a technika futótűzként terjedni kezdett.
Az igazán tartós megoldást és az áttörést a megerősített gél lakkozás technikája és az ehhez kapcsolódóan forgalomba kerülő gél lakk megerősítő anyagok piacra lépése hozta.
Ezt a két kérdést mindenképp fontos rendbe tennünk, mert tapasztalatom szerint elég nagy a félreértés ezen a téren mind a vendégek és mind a szakemberek körében.
A gél lakkok elterjedésével abba a problémába ütköztünk, hogy a vendégek – bár tudták, hogy ez gyakorlatilag egy tartós körömlakkozási technika - hajlamosak voltak mégis elvárni ettől az anyagtól ugyan azt a tartósságot, mint egy műkörömtől. Elvárták, hogy a műkörömhöz hasonlóan különböző formákban és hosszban tudják viselni, hogy ellenálljon mindenféle mechanikai sérülésnek, és hogy ne kopjon le az élekről intenzív igénybevétel során sem.
Engedve ennek a nyomásnak mi szakemberek elkezdtünk műköröm alapanyagot tenni a gél lakk alá, hogy növeljük annak élettartamát és tartósságát, és hogy minél jobban megfeleljünk vendégeink igényeinek. Elkezdtünk végül gyakorlatilag műkörmöt készíteni gél lakk fedéssel, gél lakkozás árban. Az ezzel a technikával készült köröm véleményem szerint egy zselés köröm. Gél lakknak a legnagyobb jó indulattal sem nevezném.
A másik nagy félreértés, ami ez idő tájt teret hódított az pedig az volt, hogy a gél lakk elvékonyítja a körmöt és pár havonta pihentetni kell. Világítsunk most rá arra, hogy ezt a hatalmas félreértést mi eredményezte.
A gél lakkok kezdetben azzal a csatolt információval kerültek piacra, hogy szakszerű eltávolításuk leoldással történik, nem reszeléssel. Éppen azért, hogy a természetes körömlemez ne sérüljön. Ennek a kívánalomnak sok szakember eleget is tett, viszont a körmök mégis elvékonyodtak néhány szett csere után.
Nemes egyszerűséggel az, hogy az új szett felkenése előtt mindenki átreszelte a felületet bufferrel - ki jobban ki kevésbé - hogy jól tapadjon rá az anyag, ne váljon fel. És ez bizony ugyan úgy elvékonyítja néhány alkalom után a körömlemezt mint a reszelés.
Mindeközben teret kezdtek hódítani a gél lakk megerősítő anyagok, melyek kiválóan betöltötték ezt a piaci rést és egyben azt a szerepüket, hogy ezt a két problémát véglegesen áthidalják. Használatukkal a gél lakk tartósabb, szebb de mégis rugalmas és természetes hatású a köröm. Helyes technikával bárhányszor cserélhető, nem sérül a körömlemez. Formázhatunk vele egy kis C ívet de építésre nem alkalmas.
A megerősített gél lakk technikával készült köröm előnye, hogy eltávolításnál nyugodtan használhatunk reszelőt vagy akár csiszoló gépet is, egyedül arra kell ügyelnünk ilyenkor, hogy hagyjunk a körmön egy vékony réteget a megerősítő anyagból, hogy a természetes körömlemezt ne vékonyítsuk el, ne sérüljön.
Az ilyen módon készült megerősített gél lakk akár éveken át cserélhető és viselhető, akár egy műköröm.
Fontos kihangsúlyozni, hogy hagyományos építő zselével ne akarjunk megerősített gél lakkozást készíteni oly módon, hogy húzunk egy vékony réteget a géllakk alá, mert nem fog működni. Az építő zselé c-ív nélkül be fog repedni, mivel ez egy merevebb anyag. Viszont ha a kellő vastagságban tesszük akkor az már zselés szettnek minősül.
Ma már sok féle gél lakk megerősítő anyag közül választhatunk. Lehet tégelyes vagy ecsetes, sűrűbb vagy hígabb, clear, cover, csillámos cover és még sorolhatnám. Viselhetőek önmagukban is, gél lakk fedés nélkül.
Egyetlen dolog fontos, mégpedig hogy tudatosítanunk kell a vendégekben, hogy ez nem műköröm. Ennek okán ne várják el tőle azt, hogy ugyan olyan kemény és mechanikai sérülés álló legyen, és ne akarják több centi hosszban viselni, mert ezt a kihívást nem tudja teljesíteni ez az anyag. Ha vendégünk erre vágyik, akkor a műkörmöt kell választania.
Természetesen erősítés nélkül is készíthető hagyományos géllakkozás, csak akkor különösképpen oda kell figyelni a kíméletes előkészítésre, olyan anyaggal kell dolgozni, ami könnyen, gyorsan oldható és fel kell hívni a vendég figyelmét arra, hogy ez a technika nem 4, hanem maximum 2 hétre szól.
Címkék Gél lakk
Hasznos tanácsokért, érdekességekért, újdonságokért iratkozz fel hírlevelünkre, és
webáruházunkban felhasználható 5%-os kuponnal jutalmazunk.
Szeretnék feliratkozni a hírlevélre
Hozzászólások
Melinda Farkasová
2020-06-26 09:11
Szeretnék meg tanulni az egymozdulatú virágokat.
Válasz erre
Melinda Farkasová
2020-06-26 09:13
Szeretem a Studio Flash mert hasznos tanácsokat adnnak és sokat lehet tanulni.
Válasz erre
StudioFlash Oktatóközpont
2021-01-06 16:33
Köszönjük, nagyon kedves vagy :)
Válasz erre
Írj egy hozzászolást *
Neved *
E-mail címed *
Neved a Facebookon
Hozzászólás beküldése
Növeld a hatékonyságod műkörmösként! Műköröm tippek az eszköz- és anyagválasztásról, csiszológépes technikákról a minőség megőrzése mellett, ami ugye a legfontosabb. Tovább >>
FlashTalkMűkörömGél lakkIsmerd meg a letört és betört körmök okait és megoldásait! Felfedjük a helyes sablonozás, a precíz előkészítés és a megfelelő anyagválasztás jelentőségét. Tovább >>
FlashTalkGél lakkKell-e pihentetni a körmöt? Ez a probléma egyidős a körmözéssel. Most ezt a témát fogjuk alaposan kivesézni. Megnézzük miért is lehet gyenge az a köröm valójában. Tovább >>
FlashTalkMűkörömGél lakkMi az a szempilla lifting? És hogyan érhetjük el vele a látványos nyitott szem hatást? Most alaposan kivesézzük ezt a technikát. Gyertek, emeljétek velem a pillákat! Tovább >>
MűszempillaMűszempilla alátétMűszempilla ragasztóMutatjuk mik lesznek a 2019 év legújabb körömtrendjei. 2018 után izgalmas évünk lesz a köröm divatban és műköröm formákban, legyen tél, nyár vagy éppen ősz. Tovább >>
KörömtrendekMűkörömÚj vendég esetén a műszempilla építés előtt nagyon fontos az igények felmérése és a megfelelő tájékoztatás az építésről és a szempillák viseléséről. Tovább >>
MűszempillaA porcelán egy fantasztikus műkörmös alapanyag. Sokan ezt nem látják be, bár sok pozitív tulajdonsága van. A cikkben bemutatunk párat és építünk egy porcelán körmöt Tovább >>
MűkörömMűköröm képzésA műkörmös szakmában és szakmáról nagyon sok a tévhit, persze főként az információ hiány az ok. Most átnézzük a legtöbbeket érdeklő kérdéseket és eloszlatjuk őket! Tovább >>
MűkörömKézápolás
1027 Bp., Margit krt. 48. 1.em./7.
(11-es kapucsengő)
Hétfő: 09:00-18:00, Kedd-Csütörtök: 09:00-17:00, Péntek: 9:00-16:00 Szombat-Vasárnap: 09:00-15:00
+36 (70) 326 4014
+36 (1) 400 7398
info@studioflash.hu
Ügyfélszolgálat
Németh Zsuzsanna
(70) 326 4014 | (1) 400 7398
1027 Bp., Margit krt. 48. 1.em./7.
(11-es kapucsengő)
Hétfő: 09:00-18:00,
Kedd-Csütörtök: 09:00-17:00,
Péntek: 9:00-16:00 Szombat-Vasárnap: 09:00-15:00
+36 (70) 326 4014
+36 (1) 400 7398
1027 Budapest, Margit krt. 48. 1.em./7.
Hétfő: 09:00-18:00,
Kedd-Csütörtök: 09:00-17:00,
Péntek: 9:00-16:00 Szombat-Vasárnap: 09:00-15:00
+36 (70) 326 4014
Angol nyelvű ügyfélszolgálat:
contact@studioflash.hu
StudioFlash Beauty Kft.
Adószám: 22630681-2-41
Cégjegyzékszám: 01-09-936594
Felnőttképzési nyilvántartási számunk: B/2020/001362
Felnőttképző engedély száma: E/2022/000132
Minőségpolitikaképzési program
Adatvédelmi beállítások