A Zselés köröm - Amit a műkörmös zselékről tudni kell
Írta: Koszta Dóra | 2020-08-15 | << Vissza az összes blogtémáhozHozzászólások: 0
Címkék MűkörömMűkörömépítő zselé
A porcelán műkörömépítő anyag egyeduralmát a műkörmös zselé anyag piaci berobbanása törte meg, hiszen az új termék számos olyan pozitív tulajdonsággal rendelkezik, amivel rövid idő alatt a szakemberek kedvence lett. Több olyan problémára is megoldást jelent, amire a porcelán nem tudott korábban. (Olvassátok el a Porcelán köröm-ről írt blogunkat)
Természetesen a zselé anyag sem csodaszer és nem minden vendég számára ez a megfelelő választás, ezért a műkörmös szakemberek továbbra is mind a két (illetve ma már három) anyagtípussal dolgoznak.
Amit érdemes tudni a zselé műköröm alapanyagról
Szagtalan, méz sűrűségű, rugalmas építőanyag. Természetes hatású és nagyon könnyen megszokható műköröm készíthető belőle. Könnyen és hosszú ideig formázható, mivel a porcelánnal ellentétben nem levegőre, hanem UV fényre köt. Természetes vagy műszőr ecsettel is felvihető a körömlemezre, melynek erősítésére és meghosszabbítására is tökéletesen alkalmas. Az anyag teljesen szagtalan, könnyen reszelhető, reszelése porképződéssel jár, ezért pormaszk és porelszívó használata ajánlott.
A zselé műkörömépítő anyagnak számos változata megtalálható a piacon.
Zselé anyag megkülönböztetése funkciójuk szerint
Léteznek többfázisú zselék, melyeknél a rendeltetésének megfelelő zselét használjuk minden munkafolyamat során Például: alapzselé, borítózselé, töltő zselé, körömágy hosszabbító zselé néhány fajtája, színes zselék.
Az egyfázisú zselék ezzel szemben minden munkafolyamat elvégzésére tökéletesen alkalmasak - építő zselék.
Zselé anyag megkülönböztetése kötés módja szerint
A zselé műkörömépítő anyag esetében léteznek UV fényre kötő termékek és úgynevezett aktivátoros zselék, melyek egy speciális folyadék hatására kötnek meg. Az UV fényre kötő zselék esetében a polimerizációs folyamat során egy aktivátor hatására (ebben az esetben az UV fény) az anyag apró molekulái mozogni kezdenek, súrlódnak, amivel hőt termelnek majd összekapcsolódnak és megszilárdulnak. Az aktivátoros zselék kevésbé elterjedtek, mert használatuk az UV zselékhez képest lassabb és körülményesebb. Az eltérő kötési módok ellenére egy dologban minden zselé kötése egyezik, ugyanis mindegyik típusa alulról felfelé köt (pontosan ellentéte a levegőre kötő porcelán anyagnak, ami pedig fentről lefelé köt meg).
Zselé anyag megkülönböztetése sűrűségük szerint
Alapvetően két típusba soroljuk a zselé műköröm anyagot, ha a sűrűségről van szó. Léteznek híg zselék, melyekkel építeni nem lehet, ilyenek például az alapozó zselék, a színes zselék és a fényzselék. A másik típusba pedig a sűrű zselék tartoznak, melyek nem folynak el, mégis könnyen teríthetők. Ezek az építő zselék, melyek sablonos műkörömépítésre és TIP borítására is tökéletesen alkalmasak.
További szempontok szerint is megkülönböztethetjük a zselé műköröm alapanyagot, hiszen léteznek savas és savmentes zselék is. Ezen kívül fontos különbség van az anyag eltávolításában is. A körömépítő építőzselék nem oldhatók, eltávolításuk reszeléssel történik, azonban ma már vannak oldható zselék, melyeket a porcelán műkörmös anyaghoz hasonlóan reszelés nélkül, oldással eltávolíthatók. (Gél lakkok, hardenerek).
Kinek javasolhatjuk a zselés műköröm viselését?
A zselé anyagok azoknak a vendégeinknek lehet tökéletes megoldás, akik allergiások a porcelán építőanyag valamelyik összetevőjére, esetleg nagyon zavaró számukra a liquid folyadék szaga, de akár olyan esetben is jó választás lehet, ha a választott minta vagy díszítés kivitelezése zselével könnyebben megoldható (például: márvány minta). Szinte minden vendégünknek kiváló lehet, azonban ezt minden esetben diagnosztizálással és alapos kikérdezéssel döntik el a szakemberek.
A zselé anyag számos színben megtalálhatók a boltok polcain. Léteznek átlátszó, áttetsző és fedő színek. Utóbbiak lehetnek fehér, törtfehér, körömágy-hosszabbító vagy színes, de akár díszítőanyaggal kevert is. (Ezeket használat előtt nagyon óvatosan – hogy ne képződjenek benne levegőbuborékok - fel kell keverni, mivel a csillámok leülepednek a tégely aljára).
Zselés műkörömépítés
A megfelelő előkészítés és sablonfelhelyezés után egy lapos, természetes vagy műszőr ecsettel visszük fel a clear zselé műkörömépítő anyagot a körömlemezre. Az első egy alapréteg, melyet vékonyan, egyenletesen terítünk el a körömlemez felületén majd kiépítjük a köröm meghosszabbítását, a szabadszéli részt. Ezt a réteget átköttetjük. (UV lámpában 3 perc, LED lámpában 1 perc az átlagos kötési idő). Amíg a vendég keze a lámpában van, addig dolgozhatunk a másik kezén, így időtakarékosan, váltott kézen tudunk haladni. Miután ezzel a munkafolyamattal készen vagyunk, eltávolíthatjuk a műköröm sablont a vendég kezéről.
Ezt követően a kialakított alaprétegre a kiválasztott technikának megfelelően felvisszük a következő réteg zselét. Ez lehet körömágy-hosszabbító nélküli technika, amikor az alapréteget követően a fehér építő zselével kialakítjuk a szabadszélt, figyelve arra, hogy a mosolyvonal íve a lehető legtökéletesebb legyen. A fehér vég megkötése után ismét a clear zselét használjuk, amivel elkészítjük a köröm stabilitását biztosító C-ívet.
Miután ezt az anyagot is megköttettük az UV vagy LED lámpában, a köröm felületén maradt ragacsos (diffúziós) réteget letöröljük, fixáljuk egy szálmentes törlőre fújt zselé fixáló folyadékkal. Ezután kezdődhet a formareszelés, majd a finomítás egy buffer segítségével. Ezt követően nagyon alaposan portalanítanunk kell a felületet egy portalanítókefe segítségével, hogy el tudjuk kezdeni a díszítést, majd utolsó simításként felvigyük a köröm teljes felületére a fényzselét, ügyelve arra, hogy ne folyjon az anyag a körömsáncokba és az éleket is megfelelően lezárjuk vele. A fényzselé megkötése után bőrápoló olaj használatával fejezzük be a munkát.
Amennyiben körömágyhosszabbítóval szeretnénk megépíteni a francia körmöt, úgy az alapréteg után nem a fehér, hanem a cover zselét használjuk. Kialakítunk vele egy negatív mosolyvonalat, ügyelve arra, hogy a mosolyvonalhoz közel legyen a legtöbb anyag és a cover zselét a hátsó körömsánc felé egyenletesen elmossuk, hogy így lenövésmentes francia körmöt kapjunk. Köttetés után a köröm szabadszéli részére visszük fel a fehér zselét. Ezt követően a munkafolyamat megegyezik a körömágyhosszabbító nélküli körömépítés lépéseivel.
A műkörömépítő zselék számos formában, színben és kiszerelésben megvásárolhatók, így minden műkörmös megtalálhatja a számára legmegfelelőbb sűrűségű, állagú és színű anyagot. Felhasználásuk pedig olyan sokszínű, hogy csak a képzeletünk szabhat neki határt.
Címkék MűkörömMűkörömépítő zselé
Hasznos tanácsokért, érdekességekért, újdonságokért iratkozz fel hírlevelünkre, és
webáruházunkban felhasználható 5%-os kuponnal jutalmazunk.
Szeretnék feliratkozni a hírlevélre
Hozzászólások
Jelenleg még nem érkezett hozzászólás a témában!
Írj egy hozzászolást *
Neved *
E-mail címed *
Neved a Facebookon
Hozzászólás beküldése
Kristóf Csilla | 2023-06-20
Lehet-e sikeres a műkörmös vállalkozásod csak gél lakkozással? Ismerd meg stratégiáinkat, hogyan kommunikálj vendégekkel, ha nem szeretsz körmöt építeni! Tovább >>
FlashTalkMűkörömPantoleon Aliki (Alice) | 2023-06-20
Növeld a hatékonyságod műkörmösként! Műköröm tippek az eszköz- és anyagválasztásról, csiszológépes technikákról a minőség megőrzése mellett, ami ugye a legfontosabb. Tovább >>
FlashTalkMűkörömGél lakkPantoleon Aliki (Alice) | 2023-06-14
Miért éget a zselé? Hogyan kerülhető el a kellemetlenség? Kattints és nézd meg a FlashTalk műkörmös podcastunk legújabb részét, hogy megtudd a választ! Tovább >>
Műkörömépítő zseléMűkörmös lámpákJanó Szilvia | 2019-07-28
Mi az a szempilla lifting? És hogyan érhetjük el vele a látványos nyitott szem hatást? Most alaposan kivesézzük ezt a technikát. Gyertek, emeljétek velem a pillákat! Tovább >>
MűszempillaMűszempilla alátétMűszempilla ragasztóLudányi Fanni | 2018-11-07
Mutatjuk mik lesznek a 2019 év legújabb körömtrendjei. 2018 után izgalmas évünk lesz a köröm divatban és műköröm formákban, legyen tél, nyár vagy éppen ősz. Tovább >>
KörömtrendekMűkörömJanó Szilvia | 2018-09-22
Új vendég esetén a műszempilla építés előtt nagyon fontos az igények felmérése és a megfelelő tájékoztatás az építésről és a szempillák viseléséről. Tovább >>
MűszempillaKoszta Dóra | 2019-03-23
A porcelán egy fantasztikus műkörmös alapanyag. Sokan ezt nem látják be, bár sok pozitív tulajdonsága van. A cikkben bemutatunk párat és építünk egy porcelán körmöt Tovább >>
MűkörömMűköröm képzésKristóf Csilla | 2020-03-22
A megerősített gél lakk technikája egy remek eljárás! A blogban gyönyörű képeken és hasznos leírásokon keresztül végigvesszük születését, előnyeit és hátrányait Tovább >>
Gél lakk
1027 Bp., Margit krt. 48. 1.em./7.
(11-es kapucsengő)
Hétfő: 09:00-18:00, Kedd-Csütörtök: 09:00-17:00, Péntek: 9:00-16:00 Szombat-Vasárnap: 09:00-15:00
+36 (70) 326 4014
+36 (1) 400 7398
info@studioflash.hu
Ügyfélszolgálat
Németh Zsuzsanna
(70) 326 4014 | (1) 400 7398
1027 Bp., Margit krt. 48. 1.em./7.
(11-es kapucsengő)
Hétfő: 09:00-18:00,
Kedd-Csütörtök: 09:00-17:00,
Péntek: 9:00-16:00 Szombat-Vasárnap: 09:00-15:00
+36 (70) 326 4014
+36 (1) 400 7398
1027 Budapest, Margit krt. 48. 1.em./7.
Hétfő: 09:00-18:00,
Kedd-Csütörtök: 09:00-17:00,
Péntek: 9:00-16:00 Szombat-Vasárnap: 09:00-15:00
+36 (70) 326 4014
Angol nyelvű ügyfélszolgálat:
contact@studioflash.hu
StudioFlash Beauty Kft.
Adószám: 22630681-2-41
Cégjegyzékszám: 01-09-936594
Felnőttképzési nyilvántartási számunk: B/2020/001362
Felnőttképző engedély száma: E/2022/000132
Minőségpolitikaképzési program
Adatvédelmi beállítások