A gél lakkot két módon távolíthatod el, az egyik a leoldás, a másik a lereszelés. A következőkben mindkét módszer pozitív és negatív oldalát is bemutatom.
Gél lakk leoldása
Az oldószer, amit használhatunk a tipoldó, ami 98%-ban acetont tartalmaz. Illetve vannak kifejezetten leoldható zselék eltávolítására kifejlesztett oldószerek. Ezekben különböző adalékok vannak (pl. aloe vera, glicerin, panthenol), amik kíméletesebbé teszik a leoldást a bőr számára.
Az oldás végezhető áztató fólia, áztató gyűszű, illetve üveg áztatótál segítségével.
Ez a módszer kíméli a természetes körömlemezt, egyáltalán nem vékonyodik el a gél lakkozások alkalmával. A hátránya, hogy érzékeny bőrűeknél szárító hatású lehet, főleg a tipoldóval történő leoldás. Ezt a problémát azonban körömágyápoló olajjal könnyen orvosolhatjuk.
Gél lakk lereszelése
Nagyon fontos, hogy csiszológép semmilyen esetben sem alkalmazható gél lakk eltávolításához!!! Ha a reszelés módszerénél döntöttünk, akkor kézi reszelővel végezzük a műveletet. 150-es vagy 180-as erősségű reszelőt használjunk.
A módszer előnye, hogy nem kell acetonos áztatást végezni, illetve egy kicsit gyorsabb, mint az áztatás. Hátránya, hogy nagyon könnyű elreszelni a természetes körömlemezt. Nehéz észrevenni, hogy meddig tart a gél lakk és honnan kezdődik a természetes körömlemez – főleg gyakorlatlanabb szakemberek, illetve otthon, saját maguknak gél lakkozó „laikusok” számmára. Az elreszelés következménye a vékony, hajlékony, repedező körömlemez. Fontos tudni, hogy a teljes köröm kb. 6 hónap alatt nő le teljesen, ezért az elvékonyodott körömlemez hosszú hónapokig okoz kellemetlenségeket.