Körömreszelők - Műanyag, Fém, Üveg és Papír - Minden, ami műköröm reszelő
Írta: Kristóf Csilla | 2022-02-01 | << Vissza az összes blogtémáhozHozzászólások: 0
Címkék Műköröm
Ahogy az alapanyagok terén, úgy a reszelők esetében is egyre bővülő kínálattal találkozhatunk a szaküzletek polcain. Eltérő a formájuk, felületük, vastagságuk, és mind más-más anyaghoz és más munkafázisban hivatottak segíteni a munkánkat. Tegyünk rendet és nézzük meg, mikor melyik reszelő a legjobb választás számunkra!
Fém reszelő - otthoni használatra
Bátran állíthatjuk, hogy a legnagyobb múltra visszatekintő reszelő a fém reszelő. Még talán nem is létezett műköröm, amikor ez a hasznos eszköz már minden valamirevaló kis manikűr szettben és női táskában ott lapult. Népszerűsége azóta is töretlen és hasznossága megkérdőjelezhetetlen. De mire is használjuk és miért?
A fém reszelő első és legfontosabb tulajdonsága, hogy anyagából adódóan nehezen kopik el és ellenáll a nedvességnek, tehát gond nélkül és bármennyiszer fertőtleníthető, nem csak UV boxban, hanem eszközfertőtlenítő sprayvel is. Felülete sokkal finomabb szemcsézetű, mint egy papír vagy műanyag reszelőnek, ezáltal a természetes köröm formázására kiválóan alkalmas. Műköröm esetében azonban nem tudjuk használni, mivel mérete és finom szemcsézete miatt örökkévalóság lenne vele egy forma- vagy felületreszelés.
Üveg és kerámia reszelők - óvatosság a gyenge körmöknek
Ritkán emlegetett és kevésbé ismert tagja a reszelők családjának az üveg reszelő. Felülete nagyon finom, szinte nem is érezni, hogy érdes. Kifejezetten a vékony, gyenge köröm ápolására, formázására szolgál. Használat közben, a súrlódás következtében felmelegszik, ezáltal zárja a köröm éleit, így megakadályozva, késleltetve annak lemezes törését. Hatalmas előnye, hogy szintén bármennyiszer fertőtleníthető. Érdemes megemlíteni még a kerámia reszelőket, melyek magas hőfokon, speciális eljárással készülnek, és az üveg reszelőhöz hasonlóan kiválóan megszüntetik a köröm lemezes repedezéseit.
Műanyag reszelő - a fertőtleníthető
A következő csoportba a fertőtleníthető műanyag reszelők tartoznak. A reszelőknek ezen fajtája több hasznos tulajdonságot ötvöz: műköröm reszelésére kiválóan alkalmas és ellenáll a nedvességnek, tehát fertőtlenítő spray használatával könnyűszerrel, gyorsan és többször is fertőtleníthető, így szinte teljesen eltüntethetőek a reszelési nyomok. Folyóvíz alatt, egy kefe segítségével újjá lehet varázsolni a poros, elszíneződött felületet.
A felület érdességét általában a reszelőkön feltüntetett számmal jelölik 80-180 között, és gondolhatnánk azt, hogy minél nagyobb a szám egy reszelőn az annál durvább, de ez pont fordítva van: a reszelőn feltüntetett szám az egységnyi felületen lévő szemcsék számát jelöli. Minél több szemcse van egységnyi területen, annál finomabb a reszelőnk felülete, mivel kicsi szemcsékből több fér el ugyanakkora helyen, mint nagyból.
Tehát:
- a 100-as reszelőnk lesz a legdurvább
- a 180-as reszelőnk a legfinomabb
Ezek a reszelők kombinált formában is megtalálhatóak a piacon, oldalanként eltérő erősségben. Nem csak a fenti erények következtében, de hosszú élettartama miatt is hibátlan alternatíva. Emellett számos formában kapható. Ez a választás egyéni ízlés, szokás kérdése, én a csónak formát preferálom.
Papír reszelő – ha műkörmöt készítesz
Végül, de nem utolsó sorban szót kell ejtenünk a papír reszelőről, amit kimondottan műköröm készítéskor használunk. Felülete érdes, szemcsézete még a legfinomabb családtag esetében is durvább, mint egy fém reszelőnek.
TIPP: Műköröm készítésnél a természetes köröm előkészítésekor finom felületű, 180-as erősségű papír reszelőt használjunk, hogy ne sértsük meg a körömlemezt. A kész köröm formázására és felületreszelésre már használhatunk picit durvább reszelőt is.
A zselé könnyebben reszelhető anyag, mint a porcelán, így ennek felületi reszeléséhez - főleg, ha némi anyagtöbblettel sikerült elkészíteni a körmöt - mindenképp váltsunk erősebb reszelőre.
Formájukat tekintve számtalan változatban kapható, mindenki azt használja, ami neki a legjobban kézre áll. Én ebben is a csónak formát részesítem előnyben, mert íves oldalát kiválóan be lehet illeszteni a hátsó sánchoz, egyenes oldalával pedig szépen lehet szabadszélt igazítani. Felülete nagy, ezáltal hatékonyan lehet vele felületet reszelni.
Buffer - a köröm mattítás kulcseszköze
A reszelők családjába sorolhatjuk még a buffert, ami nekem személyes kedvencem.
A buffer gyakorlatilag egy szemcsézett felületű szivacs, ami a reszelő nyomait hivatott eltüntetni és a felületet tökéletesen elsimítani. Erőssége ennek szintén többféle lehet, közepesen erőset érdemes választani.
Polírozás - a természetes körmökhöz
A polírozó egy manapság egyre ritkábban használt tagja a reszelők családjának. Pedig nem egy elhanyagolható eszköz, csodássá varázsolhatjuk vele a természetes körömlemezt, és fedőfény hiányában a porcelán műkörmöt is.
Régen, amikor még nem léteztek ezek a szuper fedőfények, amik manapság már jelentős mértékben megkönnyítik a munkánkat és még porcelán körmöt hordott mindenki, akkoriban a műköröm felületét polírozással tudtuk fényessé varázsolni. Most is megtehetjük ezt - sőt, a jelenlegi OKJ vizsga követelmény szerint vizsgán így is kell.
A polírozókat abban az esetben is használhatjuk, ha valaki csak egy sima manikűrt szeretne lakkozás és minden egyéb nélkül. Szép egyenletessé és fényessé tudjuk tenni nem csak a műköröm, de a természetes körömlemez felületét is.
A polírozóknak általában 2-3-4 oldala van, többféle szemcsézetű felülettel. Mindig mindegyik felülettel át kell menni a polírozandó felületen, mert itt a fokozatosság a lényeg. Egyre finomabb szemcsézettel polírozzuk a felületet, míg az tükörfényes nem lesz. Azok a polírozók, amiknek egyetlen típusú felülete van, közel sem képesek olyan ragyogóvá varázsolni a műköröm, vagy a természetes körömlemez felületét, mint a többféle felülettel rendelkezők. Az egyik legjobb polírozó a 3 oldalú Csodafény polír, melyen a legsötétebb felületével kell kezdenünk a munkát, utána a világosabb zöld felülettel folytatni, majd végül a fehér felület varázsolja az egész körmöt tükörfényessé. Fontos, hogy mindhárom fázison végig kell haladni, nem hagyható el egyik sem.
Ez a technika a természetes körmök kedvelőinek körében elterjedt, és népszerű megoldás, mely ápolt és ragyogó megjelenést biztosít a műkörmöt, vagy géllakkot nem viselő vendégek számára is.
Remélem egy kicsit sikerült segítenem, hogy könnyebb legyen a megfelelő reszelőt kiválasztani. Youtube csatornánkon többek között termékvideókat is találtok, ha szeretnétek többet tudni az egyes reszelőinkről!
Címkék Műköröm
Hasznos tanácsokért, érdekességekért, újdonságokért iratkozz fel hírlevelünkre, és
webáruházunkban felhasználható 5%-os kuponnal jutalmazunk.
Szeretnék feliratkozni a hírlevélre
Hozzászólások
Jelenleg még nem érkezett hozzászólás a témában!
Írj egy hozzászolást *
Neved *
E-mail címed *
Neved a Facebookon
Hozzászólás beküldése
Kristóf Csilla | 2023-06-20
Lehet-e sikeres a műkörmös vállalkozásod csak gél lakkozással? Ismerd meg stratégiáinkat, hogyan kommunikálj vendégekkel, ha nem szeretsz körmöt építeni! Tovább >>
FlashTalkMűkörömPantoleon Aliki (Alice) | 2023-06-20
Növeld a hatékonyságod műkörmösként! Műköröm tippek az eszköz- és anyagválasztásról, csiszológépes technikákról a minőség megőrzése mellett, ami ugye a legfontosabb. Tovább >>
FlashTalkMűkörömGél lakkKristóf Csilla | 2023-06-06
Kell-e pihentetni a körmöt? Ez a probléma egyidős a körmözéssel. Most ezt a témát fogjuk alaposan kivesézni. Megnézzük miért is lehet gyenge az a köröm valójában. Tovább >>
FlashTalkMűkörömGél lakkJanó Szilvia | 2019-07-28
Mi az a szempilla lifting? És hogyan érhetjük el vele a látványos nyitott szem hatást? Most alaposan kivesézzük ezt a technikát. Gyertek, emeljétek velem a pillákat! Tovább >>
MűszempillaMűszempilla alátétMűszempilla ragasztóLudányi Fanni | 2018-11-07
Mutatjuk mik lesznek a 2019 év legújabb körömtrendjei. 2018 után izgalmas évünk lesz a köröm divatban és műköröm formákban, legyen tél, nyár vagy éppen ősz. Tovább >>
KörömtrendekMűkörömJanó Szilvia | 2018-09-22
Új vendég esetén a műszempilla építés előtt nagyon fontos az igények felmérése és a megfelelő tájékoztatás az építésről és a szempillák viseléséről. Tovább >>
MűszempillaKoszta Dóra | 2019-03-23
A porcelán egy fantasztikus műkörmös alapanyag. Sokan ezt nem látják be, bár sok pozitív tulajdonsága van. A cikkben bemutatunk párat és építünk egy porcelán körmöt Tovább >>
MűkörömMűköröm képzésKristóf Csilla | 2020-03-22
A megerősített gél lakk technikája egy remek eljárás! A blogban gyönyörű képeken és hasznos leírásokon keresztül végigvesszük születését, előnyeit és hátrányait Tovább >>
Gél lakk
1027 Bp., Margit krt. 48. 1.em./7.
(11-es kapucsengő)
Hétfő: 09:00-18:00, Kedd-Csütörtök: 09:00-17:00, Péntek: 9:00-16:00 Szombat-Vasárnap: 09:00-15:00
+36 (70) 326 4014
+36 (1) 400 7398
info@studioflash.hu
Ügyfélszolgálat
Németh Zsuzsanna
(70) 326 4014 | (1) 400 7398
1027 Bp., Margit krt. 48. 1.em./7.
(11-es kapucsengő)
Hétfő: 09:00-18:00,
Kedd-Csütörtök: 09:00-17:00,
Péntek: 9:00-16:00 Szombat-Vasárnap: 09:00-15:00
+36 (70) 326 4014
+36 (1) 400 7398
1027 Budapest, Margit krt. 48. 1.em./7.
Hétfő: 09:00-18:00,
Kedd-Csütörtök: 09:00-17:00,
Péntek: 9:00-16:00 Szombat-Vasárnap: 09:00-15:00
+36 (70) 326 4014
Angol nyelvű ügyfélszolgálat:
contact@studioflash.hu
StudioFlash Beauty Kft.
Adószám: 22630681-2-41
Cégjegyzékszám: 01-09-936594
Felnőttképzési nyilvántartási számunk: B/2020/001362
Felnőttképző engedély száma: E/2022/000132
Minőségpolitikaképzési program
Adatvédelmi beállítások