ÜGYFÉLSZOLGÁLAT

+36 (70) 326 4014

OKTATÁSI KÖZPONT

1027 Bp., Margit krt. 48. 1.em./7.

KÖVESS MINKET A FACEBOOKON

naponta frissülő hasznos tartalom

WEBÁRUHÁZ

12000 Ft fölött ingyen szállítunk!

StudioFlash Szakmai blog

A kézápoló és műkörömépítő versenyek

Írta: | | << Vissza az összes blogtémához

Címkék Műköröm

Manapság nem igazán van olyan Szépség Szakmai rendezvény, ahol ne indulhatnánk különböző témájú versenyeken, legyen ez kézápolás és műkörömépítés, vagy akár smink, műszempilla építés, illetőleg fodrászat.

A műkörmös versenyek világa

Általában csak szakképzett szakemberek vehetnék részt a versenyeken OKJ-s végzettséggel, illetve tanulói státusszal is nevezhetünk már. A besorolás minden versenyen más és más, azonban általánosságban azt lehet mondani, hogy a 2 évnél fiatalabb bizonyítvánnyal rendelkező szakember kezdő kategóriában indulhat míg, akinek 2 évnél régebbi a szakképesítése, illetve ért már el versenyen dobogós helyezést, az a profi kategóriában versenyezhet. Sajnos előfordul, hogy nincsenek meghatározva a kategóriák, így kezdő és profi egy kategóriában indul, a jelentkezők létszámától függ, hogy sikerül-e a két kategóriát külön elindítani.

Az alábbi kézápoló és műkörömépítő versenyszámok közül válogathatunk:
- Műkörömépítő technikai versenyszámok
- Nail Art díszítő és Tip-box versenyek
- Férfi kézápolás verseny
- Soak off Manicure – Gél-lakk versenyek
- Online versenyek

Műkörmös verseny Cseh Szilvia Viktória

Minden verseny előtt tájékozódnunk kell a versenykiírásról, amit általában a rendezvény szervezője tesz közzé, a saját weboldalán, facebook oldalán, esetleg szakmai lapokban. A versenykiírás tartalmazza a verseny kezdetét, menetét, a nevezési díj mértékét, a verseny kategóriákat, a versenyidőt, magát a versenyszámra vonatkozó kritériumokat, pontozási szempontokat, versenyszabályokat, tehát lényegében mindent, amit fontos tudnunk mielőtt a versenyen elindulnánk.

A versenykiírás megismerése és értelmezése az alapja egy versenyre való nevezésnek. Aminek a csatolmánya a nevezési lap, amit értelemszerűen kitöltve kell elküldenünk a megadott e-mail címre, illetve a nevezési díjat is át kell utalnunk a feltüntetett bankszámlaszámra. Ennek a kettőnek a beérkezéskor válik sikeressé nevezésünk, amiről általában egy visszaigazoló e-mailt is kell kapnunk. A sikeres nevezéssel egy időben elfogadjuk a versenykiírásban foglaltakat.

Műkörmös verseny kupa

A kézápoló és műkörömépítő versenyeknél nagyon fontos szempont a modell kérdés, a tökéletes modell kiválasztása az adott versenyszámhoz. Nagyjából elmondhatjuk, hogy bármilyen versenyszámban is indulunk, körülbelül ugyanazoknak a kritériumoknak kell, hogy megfeleljen a modellünk, ezek pedig a következők:

- A körömágy hosszú, minden ujjon kb. egyforma, párhuzamos kell, hogy legyen, a kisujjon legalább 12 mm a többin kb. 14 mm hosszú.
- Az ujjak vékonyak, lehetőleg egyenesek legyenek
- A bőr nem lehet rágott, sérült, sem a köröm körül, sem a kéz bármely részén
- A kézen könyékig bezárólag, tetoválás, heg, sérülés, megkülönböztető jelzés nem lehet
- Szemölcs, anyajegy a kézen nem megengedett
- A modellünk keze ne legyen, nyirkos, hideg, izzadós
- Semmilyen anyag nem lehet a körmökön.

Mindezek mellett, fontos, hogy olyan modellt találjunk, aki hajlandó az egész napját rászánni a versenyre, hiszen ezek a versenyek általában reggel kezdődnek, és az eredményhirdetés csak a késő délutáni, esetenként esti órákban várható.

Műkörmös verseny Gél lakk

A versenyekre érdemes 1 hónappal előre készülni, tréningezni magunkat, akár egyénileg, akár szervezett versenyfelkészítő tanfolyammal. Mivel minden versenyző saját modellel indul, jó, hogyha a felkészülési idő alatt, azon a modellen tudunk legtöbbet gyakorolni, akivel majd a versenyen részt veszünk.
Nagyon sok olimpiai és világbajnok oktató versenyfelkészítő képzése közül is választhatunk, a versenyszámunknak megfelelően. Ezek a képzések, általában egy naposak, bár létezik 2 napos versenyfelkészítő képzés is, utóbbiaknál az első napon csak elméleti szinten történik az oktatás, a második napon pedig csak gyakorlati oktatás van. Árban ezek a képzések elég változatosak, 10-12 ezer ft-tól több tízezer ft-ig is terjedhet ez az összeg, természetesen függ a kurzus típusától, illetve, hogy csoportos vagy egyéni képzésről beszélünk. Egy-egy ilyen képzésen sok olyan trükköt, titkot, praktikát lehet elsajátítani ilyenkor az oktatóktól, amit nemcsak a versenyeken, hanem a szalon munkában is tudunk hasznosítani. Tehát nemcsak akkor érdemes ezekre a képzésekre jelentkezni, amikor versenyre készülünk.

Összességében úgy gondolom, egyszer mindenkinek érdemes kipróbálnia magát egy versenyhelyzetben, nagyon sokat tanulhatunk, fejlődhetünk a felkészülés és a verseny ideje alatt is.

Sok sikert kívánok a leendő versenyzőknek!

Műkörmös verseny díjak

Ezt a bejegyzést szívvel-lélekkel írtuk NEKED!
Kérjük, egy megosztással segítsd a további munkánkat!

Címkék Műköröm

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Hasznos tanácsok, érdekességek, újdonságok. Most azonnali tippeket-tanácsokat küldünk a választott szakmáidban!

Neved

E-mail

A legújabb bejegyzések
10 Instagram tipp körmösöknek
Domokos Tímea | 2018-07-19

Az Instán rohamosan nőnek a felhasználók, ezzel együtt a körmös célcsoportok is. Ne maradjunk le róla. Hoztunk 10 ötletet hogyan kezeld az Insta fiókodat. Tovább >>

MűkörömMűköröm tanfolyam
Mi lett tanulóinkkal? – Élet az OKJ-s vizsga után 2.
Ludányi Fanni | 2018-07-16

Az első nagy sikerű - Mi lett tanulóinkkal - című blog következő részében Jobbágy Orsolya történetét mutatjuk be a kezdetektől a saját szalonig. Tovább >>

MűkörömSzépségszalonMűköröm tanfolyam
Matt hatású körmök – Hogyan készítsük?
Raidl-Szőke Szilvia | 2018-06-27

Köröm mattítás 3 féle módja. Erről szól legújabb írásunk, ahol foglalkozunk a trendekkel, alapanyagokkal és a különböző hatásokkal. Tovább >>

Műköröm
Legolvasottabb bejegyzések
A műkörmös és a fertőtlenítés - Horror tanmese megtörtént esetből
Raidl-Szőke Szilvia | 2017-07-05

Mindig az az unalmas eszköz és kézfertőtlenítés... Az órán is utáltam, mindig rám szóltak, ha kihagytam. A cikkből egyértelműen kiderül miért szólunk rátok! Tovább >>

Műköröm
Műkörömépítés: Tip vagy sablon?
Raidl-Szőke Szilvia | 2016-11-17

Tényleg elavult a tip? Milyen esetekben kell tippel és milyen esetekben sablonnal körmöt építeni? Egyáltalán ki dönti ezt el? Szilvi eloszlatja a tévhiteket! Tovább >>

Műköröm
Az allergia és a műszempilla - erre figyelj!
Kuti Ágnes | 2016-08-17

Ha tudod, hogy vannak általános allergiás tüneteid és műszempillát akarsz felrakni, légy nagyon körültekintő! Íme egy esettanulmány, én így jártam! Tovább >>

AllergiaMűszempillaMűszempilla ragasztó
Tökéletes mosolyvonal titka: A szép francia műköröm
Raidl-Szőke Szilvia | 2017-05-27

A mosolyvonal kialakítása az egyik legnehezebb feladat a kezdő körmösnek. Egyszerűnek tűnik, de nem az! Megmutatjuk mire figyelj és hogyan csináld. Tovább >>

MűkörömMűköröm tanfolyam
Egy műkörmös titokzatos allergiájának története
Koszta Dóra | 2017-09-04

Egy nagyon érdekes és tanulságos műkörmös allergia történet. Akár egy olyan mese is lehetne, aminek happy end a vége :-) Tovább >>

AllergiaMűköröm
Összes blog, témák szerint

Magánoktatások

MAGÁNOKTATÁS
Beiratkozás:

1027 Bp., Margit krt. 48. 1.em./7.
(11-es kapucsengő)
H - P: 09.00 - 17.00

+36 (70) 326 4014
+36 (1) 400 7398

info@studioflash.hu

Térkép >>

Ügyfélszolgálat
Ludányi Fanni (70) 326 4014

Oktatásszervező
Koszta Dóra (20) 514 3998

Hírlevélfeliratkozás

Most azonnal hasznos tippeket-tanácsokat küldünk a választott szakmáidban!
Iratkozz fel: